Bozkır'ın Sivil Toplum Kuruluşlarından kısa ismi Bimder olan Bozkır İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Gönüllüleri Derneği Süriye'nin Mara bölgesinde Kur’an Kursu yapıyor.

Suriye’ni Mara bölgesine Kur’an Kursu yapımı için yardım kampanyası hakkında açıklamalarda bulunan Bimder Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Görür, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada: "Sevgili Dostlar BİMDER DERNEĞİ olarak sizlerin de destekleriyle uzak yakın demeden, ümmetin nerde, neye ihtiyacı varsa gidermeye gayret ediyoruz.
Suriye ziyaretimizde MARE BÖLGESİ Halkı en acil ihtiyaçlarının Kur'an Kursu olduğunu, bu noktada kendilerine yardımcı olmamızı bizlerden istediler. Bizde BİMDER DERNEĞİ olarak BEDİR DERNEĞİ'yle beraber Suriye'nin MARE BÖLGESİNDE ortaklaşa Kur'an Kursu yaptırmayı planladık.
Rabbimizin izni ve sizlerindi destekleriyle MARE KUR'AN KURSUMUZUN temelini attık. İnşallah en kısa zamanda, içinde Kur’an-ı Kerim seslerinin yükseleceği kursumuzun inşaatını  tamamlamak için desteklerinizi bekliyoruz.
Yardımlarınız için BİMDER bağış Hesabımız ise, T.C. Ziraat Bankası Bozkır Şubesi Iban: TR66 0001 0001 7359 2210 74 5001 alıcı kısmına  "Bozkır İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği" Açıklama kısmına da "Suriye için" yazılacak" dedi.
(Haber: Yunus Yılmaz)