27. Dönem POMEM Fiziki Yeterlilik Sınavı’nda Bozkır’dan katılan 20 erkek öğrenci 20’de 20 yaparak %100 başarı sağladı.

Bozkır Belediyesinin polis adayları öğrenciler için oluşturduğu parkura kayıt olan 20 erkek polis adayı kasım ayı itibariyle başladığı gayretli çalışmalar sonucunda %100’lük başarı sağlayarak, fiziki yeterlilik sınavında adından söz ettirdi.
Bu başarıda bizlerinde katkısı olsun diyerek polis adaylarını ücretsiz olarak sınavlara hazırlayan Necmettin Erbakan Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği mezunu Mahmut Baş antrenörlüğünde kasım itibariyle parkur çalışmalarına başladı.
Polis adaylarının başarılarından dolayı tebrik eden Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Polis adayı öğrencilerimiz için spor salonunda oluşturduğumuz parkurda hazırlanmak için bize kayıt olan 20 erkek öğrencimiz girmiş oldukları fiziki yeterlilik sınavında  %100 başarı sağlayarak bizleri gururlandırdılar. Öğrencilerimize başarılarından dolayı canı gönülden tebrik ediyor, bu başarıda en önemli paya sahip Mahmut Baş hocamıza da ayrıyeten teşekkür ediyorum” dedi.
Öte yandan Bozkır kapalı spor ve çim saha sorumlusu olarak görev yapan Osman Uncu’nun da, polis adaylarının gece geç saatlere kadar yaptıkları çalışmalarında hep yanlarında olduğu ve onlara hizmet verdiği de gazetemiz muhabirinin gözlerinden kaçmamıştır.
(Haber: Yunus Yılmaz)