Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 1-3 Ekim tarihleri arasında Kalehan Ecdat Parkında düzenlenen Konya GastroFestfestivalinde  Bozkır Belediyesi’nin açmış olduğu standa şehir içi ve şehir dışından gelen misafirler yoğun ilgi gösterirlerken, adeta Bozkır Rüzgarı festivale damgasını vurdu.

Bozkır Belediyesi GastroFest’te yer alarak yöremize özgü “Bozkır Tahini, Bozkır Balı, Diş Tarhanası, Kuru Üzüm, Kuru Erik” ürünlerini tanıtarak standı ziyaret eden misafirlere ikramda bulunuldu.
Bozkır yöresel ürünleri ve Bozkır Kaşık Ekibi’nin tüm dünyaya tanıtılması amacıyla bu yıl ilk defa  Konya’da düzenlenen GastroFest’te Bozkır’ı en iyi şekilde temsil ettiklerini söyleyen ilçemiz Belediye Başkanı Sadettin Saygı; “Yakın zamanda mahreç işaretini alarak tescillediğimiz Bozkır Tahini’ne festivale gelen misafirlerin yoğun ilgisi vardı.
Bozkırımızın yöresel ürünlerini tüm dünyaya tanıtmaya devam ediyoruz. Festivalde yöresel yemeklerinin yanı sıra Bozkır Kaşık Ekibimizin gösterisi de festivale ayrı bir renk kattı. Bozkır’ı en güzel şekilde tanıttık. Festivali organize eden Konya Büyükşehir Belediyemize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
(Haber: Özgür Yılmaz)