Gelecek Partisi Selçuklu İlçe Teşkilatı, 2. Fidan dikme etkinliği düzenledi. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen ve Konya’daki şehit ve gazilerin sayısı kadar fidan dikilen etkinliğe, Gelecek Partisi Selçuklu ilçe teşkilatının yanı sıra, çevre ilçe teşkilatları ile İl Yönetim Kurulu üyeleri ve MYK üyesi Hacer Filikci Akın da katıldı.

Konya kent ormanında gerçekleştirilen ve piknik havasında geçen etkinlikte toplam bin dört yüz doksan üç çınar ve çam fidanı dikildi. Etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan Gelecek Partisi Selçuklu ilçe başkanı Osman Başaran şu ifadelere yer verdi:
“Bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz bir etkinliğimiz oldu, geçen yıl bin yetmiş bir fidanımızı toprakla buluşturmuştuk bu yıl ise Konya’da bulunan altı yüz doksan altı şehidimiz ve yedi yüz doksan yedi gazimiz, yani toplamda bin dört yüz doksan üç fidanımızı toprakla buluşturduk. Geçen yıldan farklı olarak bu yıl etkinliğimizi piknik havasında gerçekleştirdik ve katılım da oldukça memnuniyet vericiydi, hava da arzu ettiğimiz gibi güzel olunca başarılı bir organizasyon oldu. 
Buradan katılımcılarımıza tekrar teşekkür ederken Orman bölge müdürlüğümüze de sitemlerimi iletmek istiyorum. İki ay önce yer talebi ile ilgili dilekçemizi yazmamıza rağmen maalesef cevap yazmaya bile tenezzül etmediler, Israrlarımıza rağmen gelen cevapta ise bize fidan dikmek için yer tahsisi yapamayacaklarını söylediler ama azmin elinden hiçbir şey kurtulmaz, ki bu gün bu etkinliğimizi azimle gerçekleştiren Selçuklu teşkilatıma ve katılımcılarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum” Dedi.
MYK üyesi ve Genel Merkez iletişim başkan yardımcısı Hacer Filikci Akın da Selçuklu ilçe teşkilatını tebrik ederken şunları söyledi;
 “İkincisi düzenlenen çınar fidanlarını toprakla buluşturma etkinliği için Selçuklu teşkilatımız ve katılım sağlayan tüm gelecek gönüllülerimize teşekkür ediyorum, bu yılın farklı olmasının bir sebebi de Konya’daki şehit ve gazilerimizin sayısı kadar fidan dikilmesi idi, Kurulamaz dedikleri partimiz bu yıl iki yaşında ve fidanları toprakla buluşturmaya devam ediyor.” dedi. Etkinlik katılımcıların toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.
(HABER MERKEZİ