Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi ilçemiz Bozkır’da da,
 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlaması covid19 tedbirleri kapsamında gerekli önlemler alınarak, merkez ilkokul, ortaokul ve lise idareci, öğretmen ve öğrencilerinin katılımı ile Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreni ile gerçekleştirildi.

Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi ilçemiz Bozkır’da da, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlaması covid19 tedbirleri kapsamında gerekli önlemler alınarak, merkez ilkokul, ortaokul ve lise idareci, öğretmen ve öğrencilerinin katılımı ile Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreni ile gerçekleştirildi.
Öğretmenlerimiz adına Bozkır İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Pınar Buluz tarafından çelenk sunulmasının ardından Başöğretmen Atatürk ve ebediyete intikal eden öğretmenler anısına 1 dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşımızın gür bir sesle söylenmesiyle tören başladı.
Bozkır Zengibar Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni Selver Pınar Kahraman'ın günün anlam ve önemine yönelik konuşmasının ardından Zengibar Anadolu Lisesi öğrencilerinden Ayşe Melek Tekin'in şiir okuması ile Atatürk Anıtı'ndaki program son bulmuştur. 
Programın ardından merhum öğretmen Hüseyin Cebe'nin mezarı ziyaret edilerek dualar okunurken, emekli öğretmen Mehmet Demir ile buluşma ve hediye takdimi sonrasında Öğretmenler Günü etkinlikleri ilçemizde de öğretmenlerimizin çeşitli etkinlikleri ile tamamlanmıştır.

(Haber: Durdugül Yılmaz)