Bozkır Belediyesi ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü üreten bir Bozkır şuuruyla üreticilere desteğine devam ediyor. Geçtiğimiz hafta ilçemiz genelinde 41 üreticiye %80 hibeli çapa motoru desteği sağlandı. Üreticilere çapa motorunun anahtarlarını Başkan Saygı verdi.

Bozkır coğrafi yapısı itibariyle tarım alanları konusunda kısır bir konumda olmasına rağmen Bozkır Belediyesi ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü üreticilere katma değeri en yüksek seviyeye çıkaracak ürünlerin yetiştirilmesi için fide desteği, tarım aletleri ve iş maliyetini azaltacak projelerini üreticilere kazandırıyor. 
Üreten Bozkır parolasıyla çalışmalarının kat ve kat artarak yapıldığını belirten Başkan Saygı; "Bozkırımızda istihdama katkı sağlamak, tarım ve hayvancılık alanında İlçemizi kalkındırmak adına her zaman üreticilerimizin yanındayız. 
Milletvekilimiz Ziya Altunyaldız'ın öncülüğünde üreticilerimize 3 yıl içerisinde birçok destek sağladık. İki ay içerinde Göksu Taşeli Havzası Projesi kapsamında 41 üreticimize %80 hibeli çapa motorlarını teslim ettik. Üreten bir Bozkır için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Üreticilerimize hayırlı olsun" dedi.